Podzim je ideální pro přípravu a naplánování zateplení

Nejlepší čas pro přípravu rekonstrukce a zateplení? 3 důvody pro podzim

Krásné a teplé léto právě vystřídal podzim. Ačkoli se to nezdá, čas opravdu letí a než se nadějeme, bude nám na dveře klepat zima. Pokud zvažujete zateplení domu, právě teď je proto ideální doba, kdy se dá příprava rekonstrukce a zateplení realizovat!

Příprava rekonstrukce a zateplení se bez kvalitního projektu neobejde.
Příprava rekonstrukce a zateplení se bez kvalitního projektu neobejde.

Důvod č. 1: příprava v klidu a bez stresu

Příprava projektu od zaměření nemovitosti zabere se vším všudy asi 8 týdnů. Pak následuje schválení na stavebním úřadě a výběrové řízení na stavební firmu. To znamená přibližně další měsíc až dva v závislosti na tom, zda je ve hře i získání dotace. To znamená, že na přípravu je zapotřebí vyčlenit asi 3-4 měsíce. A právě zde je vidět, že podzimní příprava rekonstrukce a zateplení je mimořádně výhodná: Na jaře, kdy začne počasí stavbě přát, se může začít se stavebními pracemi!

Zateplené a nezateplené panelové domy. Pohled na typické sídliště.
Zateplené a nezateplené panelové domy. Pohled na typické sídliště.

Důvod č 2: lidé jsou již zpět z dovolených

Rozhoduje-li se o zateplení domu, často je zapotřebí vyjádření všech majitelů bytů v domě. Přes léto to může být komplikace, protože spousta rodin odjíždí na dovolené a jen velmi zřídka se podaří vše zkoordinovat tak, aby se SVJ mohlo sejít třeba uprostřed prázdnin. Na podzim však již bývají všichni zpět a díky tomu je možné pohodlně svolat schůzi v termínu, který bude vyhovovat všem. Je skvělé, pokud se projekční firma může takového jednání zúčastnit a osobně vše vysvětlit a odpovědět na dotazy.

Důvod č. 3: včasné oslovení stavebních firem

Jsou-li podklady (projektová dokumentace, energetické hodnocení, rozpočty stavebních prací aj.), je možné oslovit stavební firmy s žádostí o cenovou nabídku. Oslovíte-li stavební firmu na podzim/v zimě s tím, že byste v následujícím roce chtěli provést rekonstrukci/zateplení domu, je mnohem větší šance, že bude mít volno, než když budete její služby poptávat uprostřed léta.

Pohled na fasádu nezatepleného bytového domu v Praze
Pohled na fasádu nezatepleného bytového domu v Praze

Zvažujete zateplení vašeho domu? Výborně!

Napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme a odpovíme na jakékoli vaše dotazy. Společně pak najdeme cestu k vašemu lepšímu bydlení!

jan-petrtyl
Ing. Jan Petrtyl, Ph.D., tel. 721 424 918, Marketing a obchod | INKAPO